Cmentarz w anglii

Przewóz zwłok z Anglii

Wyjazd za granicę – w tym do Anglii, jako jednego z głównych celów polskich podróży – nasi rodacy traktowali kiedyś jak rozrywkę, później jako konieczność a obecnie – często – jako szanse na poprawę życia. Oczywiście, wybierając się do jakiegokolwiek kraju trudno zakładać, że stamtąd nie wrócimy – ale jednak stare przysłowie mówi, że przezorny zawsze ubezpieczony. Dlatego warto się ubezpieczyć, nawet jadąc za granicę rekreacyjnie. Przypadki i wypadki bowiem mogą zdarzyć się wszędzie.

Droga z Anglii – a konkretnie z Londynu – do Warszawy to odległość ok. 1750 km. W takiej drodze może się wiele zdarzyć. Zawsze i wszędzie powinno nam towarzyszyć pozytywne myślenie. Co jednak zrobić, gdy stanie się najgorsze i z takiej podróży nie dane nam będzie wrócić?

Są tacy, których wolą jest pozostać w Anglii i być pochowanymi w tamtejszej ziemi. Są jednak tacy, którzy wyrazili za życia pragnienie spocząć w Polsce lub względem których takie pragnienie wyraża Rodzina. Wtedy właśnie, w takim dramatycznym przypadku, to Rodzina stara się aby zorganizować przewóz zwłok z Anglii do Polski. Sama odległość nasuwać może już pierwszy wniosek, że procedura ta jest dość kosztowna i wynosi średnio ok. 6 tysięcy złotych (nie licząc kosztów pochówku w Polsce). Niektóre firmy pogrzebowe starają się obniżyć taki koszt oferując rodzinom zmarłych „czekanie” na inne ciało, aby można było zorganizować przewóz kilku zwłok z Anglii do Polski w jednym transporcie. Trudno jednak oczekiwać, że ktoś akurat umrze w „odpowiednim” (pojęcie ze wszech miar względne, a w tym kontekście także dwuznaczne…) czasie.

Pragnąc dla Bliskiego Zmarłego godnego przewozu zwłok z Anglii do Polski lepiej nie zdawać się na przypadek, prosząc przygodną firmę pogrzebową o pomoc. Najlepiej zwrócić się do sprawdzonych zakładów pogrzebowych – w Londynie można znaleźć taki zakład bez problemu.

Należy mieć świadomość, że koszty trzeba będzie ponieść zawsze – dlatego tym cenniejsze jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia obejmującego i takie okoliczności, jak właśnie przewóz zwłok z Anglii do Polski (bądź też przewóz zwłok z każdego innego kraju na świecie). Ważne, aby za tymi kosztami szła usługa naprawdę wysokiej jakości i aby nie trzeba było sobie potem wyrzucać, że czegoś nie dopełniliśmy…