Procedury transportu

Procedura transportu zmarłych

Transport Osób Zmarłych – inaczej eksportacja to jedna z kluczowych usług każdego zakładu pogrzebowego. Wiele osób myśląc o przewozie zmarłych  wyobraża sobie dalekie podróże zagraniczne. otrzymujemy informację o lokalnych firmach działających w różnych dzielnicach Warszawy.

Warto pamiętać, że przewozy są również realizowane w obrębie krajów czy konkretnych miejscowości. Po śmierci to firma pogrzebowa odbiera ciało zmarłego z domu czy szpitala i transportuje je do chłodni lub kostnicy. Jeśli chodzi o przewoź ciał po wypadkach komunikacyjnych, morderstwach itp. organizowane przez lokalne władze przetargi wyłaniają zwycięski zakład pogrzebowy. Znaczącą role w organizowaniu przetargów na transport odgrywają prosektoria i prokuratury.

Jak to zdarza się często w naszym kraju, nie zawsze wygrywa najlepsza czy najtańsza propozycja usług pogrzebowych, ale to inny przedmiot rozważań. W celu pełnego zaznajomienia się z tematyką transportu zmarłych i przeglądu sytuacji na lokalnych rynkach należało by dokonać niezbędnego porównania. Usługi transportowe w kraju nie wymagają od zakładów pogrzebowych nadzwyczaj rozbudowanego taboru, znajomości przepisów i języków.

Mogą być za to organizowane przez w zasadzie każdy zakład pogrzebowy, który znamy, bo korzystaliśmy wcześniej z jego usług. Przykładem może być stolica, gdzie istnieje najbardziej rozbudowana siec firm świadczących usługi pogrzebowe. Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową „Zakład Pogrzebowy Warszawa” otrzymujemy informację o lokalnych firmach funeralnych działających w różnych dzielnicach Warszawy. W portalu tym prezentowane są tylko sprawdzone zakłady usług pogrzebowych – sama ilość firm może dziwić osobę spoza branży. Wiele danych wskazuje, że w stolicy znajduje się blisko pół tysiąca firm pogrzebowych, w tym wszystkie w ofercie mają usługę krajowego transportu zwłok. Zastosowano więc bez wątpienia we wskazanym przez nas powyżej miejscu w sieci dość dokładną selekcję.

Świadczenie usługi przewozu zmarłych i prochów na skale międzynarodowa to bez wątpienia „inna bajka”. Tu prym wiodą prawdziwi liderzy krajowej branży funeralnej, firmy wyspecjalizowane w tej usłudze pogrzebowej i posiadające sieć kontaktów i znajomość przepisów pogrzebowych na całym świecie. Bez wątpienia w pierwszej lidze na terenie Polski działa kilka firm. Sylwetki liderów usługi, jaką jest Transport Zmarłych można znaleźć w największym w Polsce portalu branży pogrzebowej. Dla osób nie znających rynku usług pogrzebowych w Polsce kluczowa jest informacja, że to z tymi firmami nasze lokalne zakłady pogrzebowe maja podpisane umowy na realizacje usług międzynarodowego przewozu zwłok. Warto więc współpracować bezpośrednio ze specjalistami zamiast dawać zarabiać pośrednikom przyjmującym zlecenia na transporty Osób Zmarłych.